VTEM skitter

فرزندان آفتاب

فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است
VTEM skitter

فرزندان آفتاب

,فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است.
VTEM skitter

فرزندان آفتاب

فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است

زمان های پخش فرزندان آفتاب:

شبکه 2

شبکه پویا

باز پخش شبکه پویا

شبکه -

فرزندان آفتاب شنبه تا چهارشنبه شبکه دو

ورود به آرشیو

آخرین قسمت های پخش شده

مراسم رونمایی از انیمیشن «فرزندان آفتاب» محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت در مرکز پویانمایی صبا شامگاه سه شنبه 25 آذر با حضور حسین ساری رئیس اسبق مرکز پویانمایی صبا و مدیر سابق شبکه پویا، سردار جباری مدیرعامل بنیاد روایت، حجت الاسلام افضل بیگی نماینده ولی فقیه در بنیاد روایت، علی نوری اسکویی تهیه کننده انیمیشن، علی احمدی و مسعود حمزه ای و دیگر عوامل این مجموعه و اهالی رسانه با اجرای رسالت بوذری در تالار اسوه برگزار شد.

فرزندان آفتاب علی نوری اسکوئی پویانمایی صبا انیمیشن

جواد جباری در این مراسم با بیان اینکه آغاز کار در مجموعه «فرزندان آفتاب» سه سال پیش بوده است اظهار کرد: برادر عزیزمان علی نوری اسکویی و همکاران او کار را با نگارش فیلمنامه آغاز کردند بنا داشتیم کاری طولانی و پرقسمت با موضوع ارزش های انقلاب و رخدادهای تاریخی تولید کنیم مراحل نگارش خسته کننده و طولانی بود اما سرانجام متنی با رعایت همه اصول روانشناختی نوشته شد.

وی تاکید کرد: مخاطب اصلی ما کودکان و نوجوانان هستند که سرمایه های آینده کشور به حساب می آیند و برای کار فرهنگی در اولویت قرار دارند چرا که مستعدترین ذهن برای پذیرش مطالب را دارند اگر برای طیف نونهالان کار فرهنگی درست انجام دهیم آنها در آینده با مسائلی که به شکل تحریف شده به آنها ارائه می شود با آگاهی برخورد می کنند.

مدیرعامل بنیاد روایت باتاکید بر اینکه فرزندان آفتاب از حیث هنر پویانمایی هم ارزشمند و فاخر است یادآور شد: زمانی که درباره این اثر حرف می زنیم بحث بر سر هزار و هشتاد دقیقه تولید است که در ابتدا مطمئن نبودیم به سرانجام می رسد یا خیر اما انرژی ای که تهیه کننده اثر داشت به ما ثابت کرد کار نشد ندارد و اگر به جوانان توانمند کشور اعتماد شود اتفاقات خوبی می افتد امروز در حقیقت از این باور رونمایی می کنیم.

وی یادآور شد: برای تداوم این کار به کمک صدا و سیما نیاز داشتیم که با برخورد مشتاقانه و مثبت ساری مدیر شبکه پویا ترغیب شدیم جدی تر در این حوزه کار کنیم امیدوارم همین فضا بعد از اینکه مدیر جدید به شبکه آمد نیز برقرار باشد و برای کارهای قوی فرصتی قائل شوند.

سردار جباری با اشاره به ۵۲ قسمتی که در این مراسم رونمایی می شود، گفت: در فراز تاریخی که کار به آن می پردازد صدها و شاید هزاران انیمیشن می توان تولید کرد. ما از فرهنگ غنی برخوردار هستیم و مباحث انقلاب و حوزه مقاومت بسیار گسترده است ما هزاران پروژه داریم که می توانیم آنها را دستمایه کار قرار دهیم در حالی که در کشورهای دیگر این گونه نیست و آنها بدنبال قصه پردازی و افسانه ها هستند اما ما با وجود سوژه های مربوط به انقلاب و دفاع مقدس می توانیم تا سالیان سال تولید داشته باشیم.

وی گفت: هیچ کشوری نباید فکر و اندیشه قشر کودک و نوجوان خود را در اختیار دیگران قرار دهد چرا که آنها با اهداف فرهنگی خودشان دست به تولید آثار می زنند. ما همانطور که در حوزه های دیگر دنبال خودکفایی هستیم و می خواهیم صادر کننده باشیم باید در حوزه فرهنگ نیز آنچنان قوی عمل کنیم که به حوزه خودکفایی برسیم.

مدیرعامل بنیاد روایت یادآور شد: مجموعه صدا و سیما، مرکز پویانمایی صبا، حوزه هنری، وزارت ارشاد، وزارت آموزش و پرورش در بخش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بسیج همگی باید دست به دست هم دهند تا استعدادهای بالقوه، بالفعل شوند.

وی در پایان گفت: دور نیست به جایی برسیم که احتیاجی به تولیدات دیگران نداشته باشیم و انشاءالله با انگیزه قوی و ارده بیشتر شاهد کارهای پرمحتواتر، غنی تر و قوی تر خواهیم بود.

در ادامه علی نوری اسکویی تهیه کننده مجموعه «فرزندان آفتاب» نیز گفت: زمانی که ایده اولیه اثر توسط جناب جباری مطرح شد ما با کاری ملی و فاخر روبرو بودیم و قرار بود بخش اعظمی از تاریخ معاصر برای اولین بار در مدیای انیمیشن در قالب یک سریال تلویزیونی برای مخاطب کودک و نوجوان روایت شود چندین جلسه طول کشید تا چارچوب مناسبی برای قالب روایی اثر پیدا کردیم.

علی نوری اسکویی افزود: ۵۲ قسمت اول مقدمه ای برای مجمموعه اصلی فرزندان آفتاب است و ما با خودمان گفتیم اگر قرار است افرادی را که اکنون در حوزه های علمی افتخارآفرینی می کنند معرفی کنیم بهتر است ابتدا سرگذشتی از پدران آنها را بگوییم. در فصل ۲ سریال به مسابقات رباتیک و علمی می پردازیم و با اثری به مراتب جذاب تر، دیدنی تر و پرشور و هیجان تر روبرو خواهیم بود.

 

وی، تهیه کنندگی را کاری پیچیده دانست  و گفت: من با هنرمندان بخش های مختلفی در سریالهای تلویزیونی یا برنامه های سینمایی برخورد داشته و کار کرده ام اما هنرمندان عرصه انیمیشن بسیار دوست داشتنی، پاک و باصفا هستند و صفای آنها در کار نمود پیدا می کند. فرزندان آفتاب نیز مصداق چنین نگاهی است به ویژه که ما حوزه ای را مدیریت می کنیم، متوسط سنی فعالان آن ۳۰ سال است.

علی نوری اسکویی ادامه داد: اکنون تجربه ها به سمت کامل شدن می رود و به مدد تلاش شبانه روزی این بچه های باصفا بود که فرزندان آفتاب شکل گرفت گرچه ما در بخش کارهای پژوهشی آن هم ذیل تولید  با هزینه ها و دشواری های بسیاری روبرو شدیم. فیلمنامه ها بارها بازنویسی شد و ما مطالعات عمیق تری در حوزه کودک و نوجوان داشتیم.

تهیه کننده فرزندان آفتاب تاکید کرد: بیش از ۸۰ نفر از هنرمندان موفق کشورمان در بخش های مختلف درگیر تولید این کار شدند اثری که بیش از ۱۰۰ کاراکتر اصلی و فرعی دارد و آقای باشکندی مدیر دوبلاژ کار برای پیدا کردن صداپیشه ها دچار مشکل شده بود که این حجم سنگین کار را نشان می دهد. ما در حوزه انیمیشن پیشرفت زیادی کرده ایم و هنرمندان کشورهای دیگر که من درجشنواره های گوناگون با آنها روبرو شده ام به ما برای تولید سریال در قالب انیمیشن غبطه می خوردند. دوستان من می دانند تولید ۱۰۸۰ دقیقه انیمیشن آن هم با راندامان ماهی ۷۰ تا ۱۰۰ دقیقه  نه فقط در ایران بلکه در دنیاکار بسیار پیچیده ای است.

وی تصریح کرد: آقای ساری همواره به ما دلگرمی داد و همیشه مشتاقانه و مشفقانه ما را راهنمایی کرد. از مدیران می خواهیم به پژوهش احترام بگذارند، ما نیاز به سرمایه گذاری در عرصه پژوهش داریم بویژه برای برنامه سازی در حوزه کودک این نیاز احساس می شود.

تهیه کننده فرزندان آفتاب  در پایان گفت: پویانمایی کشور ما صرفا متعلق به سازمان صدا و سیما نیست و همه نهادها و مجموعه ها یی که برای رشد و شکوفایی ممکن تلاش می کنند و در عرصه فرهنگ سهمی دارند باید به این عرصه کمک کنند.

در پایان این مراسم با حضور جباری، ساری، افضل بیگی، لیوانی و حبیبی از عوامل تولید مجموعه «فرزندان آفتاب» از جمله علی نوری اسکویی، علی احمدی، مسعود حمزه ای، فرید نصرت خواه، آرش احسان، مهدی خروشی، مصطفی کریمی، علی اکبر قربانی، علیرضا باشکندی، احمد ابراهیمیان، فرید منتظر، اصغر امیری، آلفرد آقوبیانس، علی عباسی، محمد نجاتی، الهه مختاری، ندا محمدیان، بهزاد توکلی و حسین اسکندری تقدیر شد.

 

 

فرزندان آفتاب

آخرین اخبار فرزندان آفتاب

 • مصاحبه با آقای مسعود حمزه ئی کارگردان سریال فرزندان آفتاب

  مسعود حمزه‌ای یکی از کارگردان‌های «فرزندان آفتاب» در گفتگو با روابط عمومی این مجموعه انیمیشن درباره حضور در این پروژه توضیح داد: از سال 90 همکاری‌ام با شرکت اشراق آغاز شد. درباره این انیمیشن نیز در 26 قسمت اول آقای احمدی کارگردان و من به عنوان مدیرتولید حضور داشتم. بعد از آن از قسمت 27 تا 52 توسط آقای اسکویی تهیه‌کننده کار به سمت کارگردان انتخاب شدم. وی افزود: در ابتدا تصور می شد کار راحتی را پیش رو دارم. چون 26...

  مراسم رونمایی از انیمیشن «فرزندان آفتاب»

  مراسم رونمایی از انیمیشن «فرزندان آفتاب» محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت در مرکز پویانمایی صبا شامگاه سه شنبه 25 آذر با حضور حسین ساری رئیس اسبق مرکز پویانمایی صبا و مدیر سابق شبکه پویا، سردار جباری مدیرعامل بنیاد روایت، حجت الاسلام افضل بیگی نماینده ولی فقیه در بنیاد روایت، علی نوری اسکویی تهیه کننده انیمیشن، علی احمدی و مسعود حمزه ای و دیگر عوامل این مجموعه و اهالی رسانه با اجرای رسالت بوذری در تالار اسوه برگزار...

  مصاحبه با آقای علی احمدی کارگردان سریال فرزندان افتاب

          علی احمدی یکی از دو کارگردان «فرزندان آفتاب» درباره این مجموعه انیمیشن که پیش از این فصل اول آن از تلویزیون به پخش رسید، اظهار کرد: جذابیت داستانی که برای این سریال در نظر گرفته شده بسیار است چراکه این اثر از شخصیت‌هایی شکل گرفته که برای بسیاری از بچه‌های امروز و دیروز قابل درک و همذات پنداری است. وی این شخصیت ها را نزدیک به ویژگی های مخاطبان دانست و بیان کرد: ما با این شخصیت‌ها در اطراف خود برخورد کرده‌ایم یا خودمان جزو همین افراد...
 • مصاحبه با آقای علی نوری اسکوئی تهیه کننده و مدیر هنری سریال فرزندان آفتاب

  چرا عنوان فرزندان افتاب را برای این مجموعه انتخاب کردید؟ در ابتدای نگارش این سریال بنا شد تا مدرسه ای که شخصیت های اصلی داستان در آن با یکدیگر دوست می شوند را آفتاب نام گذاری کنیم، البته نکات دیگری بود مثل اینکه ایران را در بسیاری از سفرنامه ها به سرزمین آفتاب یاد کرده اند و دیگر اینکه با توجه به ارتباط موضوعی این مجموعه تلویزیونی با انقلاب اسلامی ایران بهره گیری از عنوان آفتاب به عنوان نمادی از طلوع فجر انقلاب اسلامی ایران...

  فرزندان آفتاب قسمت 3

  فصل اول این سریال به ماجرای زندگی چند همکلاسی که در دهۀ 50 به مدرسه می‌رفتند می‌پردازد که در یکی از محله‌های جنوب تهران زندگی می‌کردند.   در این فصل ما شاهد روایت برخی حوادث قبل از پیروزی انقلاب هستیم؛ حوادثی تلخ و شیرین در بیرون از مدرسه، صمیمیت و رفاقت این چند همکلاسی که در جریان انقلاب کم‌کم بزرگ می‌شوند و به جوان‌هایی تبدیل می‌شوند که از جان خود گذشته و برای هدف برترشان تلاش می‌کنند و درگیری‌های مردم آن زمان با دولت شاه...

  پایان فصل اول سریال فرزندان آفتاب

  فصل اول این سریال به ماجرای زندگی چند همکلاسی که در دهۀ 50 به مدرسه می‌رفتند می‌پردازد که در یکی از محله‌های جنوب تهران زندگی می‌کردند.   در این فصل ما شاهد روایت برخی حوادث قبل از پیروزی انقلاب هستیم؛ حوادثی تلخ و شیرین در بیرون از مدرسه، صمیمیت و رفاقت این چند همکلاسی که در جریان انقلاب کم‌کم بزرگ می‌شوند و به جوان‌هایی تبدیل می‌شوند که از جان خود گذشته و برای هدف برترشان تلاش می‌کنند و درگیری‌های مردم آن زمان با دولت شاه...

تیزر نمایشی

نظرسنجی

انیمیشن فرزند های آفتاب را چگونه ارزیابی می کنید ؟

عالی - 0%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 0%
رای گیری برای این نظر سنجی به پایان رسیده است on: 30 نوامبر -1 - 00:00