VTEM skitter

فرزندان آفتاب

فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است
VTEM skitter

فرزندان آفتاب

,فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است.
VTEM skitter

فرزندان آفتاب

فرزندان آفتاب محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت و مرکز پویانمایی صبا می باشد. این مجموعه یکی از پرطرفدارترین سریال های انیمیشنی در حال پخش از تلویزیون می باشد که با تلاش بیش از 80 نفر از هنرمندان کشورمان به تهیه کنندگی علی نوری اسکوئی و کارگردانی علی احمدی و مسعود حمزه ئی تولید گردیده است

زمان های پخش فرزندان آفتاب:

شبکه 2

شبکه پویا

باز پخش شبکه پویا

شبکه -

فرزندان آفتاب شنبه تا چهارشنبه شبکه دو

ورود به آرشیو

آخرین قسمت های پخش شده

مسعود حمزه‌ای یکی از کارگردان‌های «فرزندان آفتاب» در گفتگو با روابط عمومی این مجموعه انیمیشن درباره حضور در این پروژه توضیح داد: از سال 90 همکاری‌ام با شرکت اشراق آغاز شد. درباره این انیمیشن نیز در 26 قسمت اول آقای احمدی کارگردان و من به عنوان مدیرتولید حضور داشتم. بعد از آن از قسمت 27 تا 52 توسط آقای اسکویی تهیه‌کننده کار به سمت کارگردان انتخاب شدم.

وی افزود: در ابتدا تصور می شد کار راحتی را پیش رو دارم. چون 26 قسمت ساخته شده و فضاها شکل گرفته بود و ما به راحتی می توانیم ادامه مسیر را جلو برویم. اما اینطور نبود وقتی فیلمنامه به قسمت 35 به بعد می رسید و جنگ آغاز شد، با تعداد زیادی لوکیشن و کاراکتر روبرو شدیم.

دشواری تولید مجموعه با ورود به فضاهای جنگی

این کارگردان یادآور شد: با ورود به فضاهای جنگ می‌طلبید ما دکوپاژ متفاوتی داشته باشیم و در طراحی علمیات‌های جنگی شیوه متفاوت عمل کنیم. به ویژه که ما در این کار 70 لوکیشن داشتیم.

حمزه‌ای با اشاره به حضور 100 کاراکتر در این مجموعه اظهار کرد: حضور تعداد زیادی شخصیت‌های اصلی و فرعی کار ما را بسیار دشوار می‌کرد. به ویژه که برخی از این کاراکترها در حین تولید پروژه اضافه می‌شدند.

حتی برای روزهایمان نیز برنامه‌ریزی داشتیم

وی درباره همکاران خود در «فرزندان آفتاب» گفت: اساسا وقتی با نیروهای حرفه‌ای کار کنید، دیگر تعداد قسمت‌ها مهم نیست. ما برنامه‌ریزی کلی برای پروژه داشتیم. این برنامه‌ریزی از سال به ماه، سپس هفته و حتی روز می‌رسید و ما به دقت مراحل تولید  کار را کنترل می‌کردیم.

کارگردان مجموعه «فرزندان آفتاب» خاطرنشان کرد: وقتی کنترل خوبی روی مجموعه باشد، دیگر محدودیت‌های زمانی، مسئله بزرگی نیست. به یاری خدا و لطف همکاران نیز موفق شدیم این پروژه را در زمانی که می‌خواستیم به انجام برسانیم و میانگین سرعت ما 80 دقیقه در ماه بود و گاهی از 100 دقیقه در ماه هم گذر می‌کردیم.

کاش برای انیمیشن هم اندازه آثار رئال تبلیغ می‌شد

حمزه‌ای درباره واکنش مخاطبان به این پروژه توضیح داد: ما در پردیس سینمایی ملت غرفه‌ای مربوط به مجموعه داشتیم و آنجا پوسترهای کار نصب شده بود. دوستانی که کار را دیده بودند، پیش ما می‌آمدند و با هیجان نظراتشان را ارائه می‌کردند. اما نمی‌دانم چرا وقتی آثار رئال قرار است پخش شوند، در طول روز مدام برای این آثار زیرنویس و تبلیغ پخش می‌شود اما درباره انیمیشن اینگونه نیست. ما برای بهتر دیده شدن این سریال، این سایت را ایجاد کرده‌ایم.

وی درباره ظرفیت‌های تولید سریال در عرصه انیمیشن تصریح کرد: به نظر من در زمینه ساخت سریال، با توجه به اینکه پروژه‌های متفاوت دیگری هم تولید شده‌اند مشکلی وجود ندارد. البته کار ما در حوزه انقلاب و دفاع مقدس است و بلندترین پروژه در این ژانر به حساب می‌آید. ولی به طور کلی ایران در ساخت مجموعه های پویانمایی موفق است و شرکت‌های مختلف توانایی‌های تولیدشان را نشان داده‌اند. همکاران من در عرصه پویانمایی نیز در برنامه‌ریزی برای تولید سریال نشان دادند که می‌توانند موفق عمل کنند.

آغاز قصه از بحبوحه انقلاب و پیگیری آن تا اسارت آزادگان

کارگردان «فرزندان آفتاب» با اشاره به دربرگیری دهه‌های 50 و 60 در این مجموعه، تأکید کرد: وقتی کار دوبله می‌شد، این نکته جالب بود که اتفاقات داستان‌ها، برای گویندگان به عنوان اولین مخاطبان مابه ازای بیرونی داشت. شخصیت‌های سریال ما از دوره دبستان با بروز اتفاقات گوناگون کم کم رشد می‌کنند و به تدریج با انقلاب درگیر می‌شوند. در ادامه با پیش آمدن مسائل مربوط به انقلاب، روحانی مسجد محل  آنها را راهنمایی می‌کند.

حمزه‌ای متذکر شد: در ادامه وقتی انقلاب به ثمر می‌رسد مشکلاتی که در جامعه مطرح بوده‌اند، شخصیت ها وارد کار می‌شود و بعد از آن هم که به جنگ تحمیلی می‌رسیم. در این داستان به اشغال خرمشهر پرداخته می‌شود و بخش‌هایی از کار نیز به اردوگاه اسرای جنگی و آزادی اسرا اختصاص دارد.

دانش‌های رباتیک دستمایه ساخت ادامه مجموعه

وی درباره قسمت‌های بعدی گفت: بخش مربوط به دهه 70 در مرحله پیش تولید قرار دارد و ما در آن مسائل علمی آن دوران را مطرح می‌کنیم و به موارد و دانش‌های رباتیک می‌پردازیم و این بار فرزندان آن شخصیت‌ها را در پروژه می‌بینیم.

کارگردان «فرزندان آفتاب» در پایان بیان کرد: اگر دوستان خوبم در این پروژه با ما همکاری نداشتند، این پروژه به ثمر نمی‌رسید. میانگین سنی دوستانی که همکاری داشتند 29-30 سال بود و تعداد زیادی جوان فعال دور هم جمع شده بودیم. جا دارد از همکاری خوب همه تشکر کنم.

«فرزندان آفتاب» در 104 قسمت به تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی و کارگردانی مشترک علی احمدی و مسعود حمزه ای محصول مشترک مرکز پویانمایی صبا و بنیاد روایت است و هر روز ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه دو پخش می‌شود.

فرزندان آفتاب

آخرین اخبار فرزندان آفتاب

 • مصاحبه با آقای مسعود حمزه ئی کارگردان سریال فرزندان آفتاب

  مسعود حمزه‌ای یکی از کارگردان‌های «فرزندان آفتاب» در گفتگو با روابط عمومی این مجموعه انیمیشن درباره حضور در این پروژه توضیح داد: از سال 90 همکاری‌ام با شرکت اشراق آغاز شد. درباره این انیمیشن نیز در 26 قسمت اول آقای احمدی کارگردان و من به عنوان مدیرتولید حضور داشتم. بعد از آن از قسمت 27 تا 52 توسط آقای اسکویی تهیه‌کننده کار به سمت کارگردان انتخاب شدم. وی افزود: در ابتدا تصور می شد کار راحتی را پیش رو دارم. چون 26...

  مراسم رونمایی از انیمیشن «فرزندان آفتاب»

  مراسم رونمایی از انیمیشن «فرزندان آفتاب» محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت در مرکز پویانمایی صبا شامگاه سه شنبه 25 آذر با حضور حسین ساری رئیس اسبق مرکز پویانمایی صبا و مدیر سابق شبکه پویا، سردار جباری مدیرعامل بنیاد روایت، حجت الاسلام افضل بیگی نماینده ولی فقیه در بنیاد روایت، علی نوری اسکویی تهیه کننده انیمیشن، علی احمدی و مسعود حمزه ای و دیگر عوامل این مجموعه و اهالی رسانه با اجرای رسالت بوذری در تالار اسوه برگزار...

  مصاحبه با آقای علی احمدی کارگردان سریال فرزندان افتاب

          علی احمدی یکی از دو کارگردان «فرزندان آفتاب» درباره این مجموعه انیمیشن که پیش از این فصل اول آن از تلویزیون به پخش رسید، اظهار کرد: جذابیت داستانی که برای این سریال در نظر گرفته شده بسیار است چراکه این اثر از شخصیت‌هایی شکل گرفته که برای بسیاری از بچه‌های امروز و دیروز قابل درک و همذات پنداری است. وی این شخصیت ها را نزدیک به ویژگی های مخاطبان دانست و بیان کرد: ما با این شخصیت‌ها در اطراف خود برخورد کرده‌ایم یا خودمان جزو همین افراد...
 • مصاحبه با آقای علی نوری اسکوئی تهیه کننده و مدیر هنری سریال فرزندان آفتاب

  چرا عنوان فرزندان افتاب را برای این مجموعه انتخاب کردید؟ در ابتدای نگارش این سریال بنا شد تا مدرسه ای که شخصیت های اصلی داستان در آن با یکدیگر دوست می شوند را آفتاب نام گذاری کنیم، البته نکات دیگری بود مثل اینکه ایران را در بسیاری از سفرنامه ها به سرزمین آفتاب یاد کرده اند و دیگر اینکه با توجه به ارتباط موضوعی این مجموعه تلویزیونی با انقلاب اسلامی ایران بهره گیری از عنوان آفتاب به عنوان نمادی از طلوع فجر انقلاب اسلامی ایران...

  فرزندان آفتاب قسمت 3

  فصل اول این سریال به ماجرای زندگی چند همکلاسی که در دهۀ 50 به مدرسه می‌رفتند می‌پردازد که در یکی از محله‌های جنوب تهران زندگی می‌کردند.   در این فصل ما شاهد روایت برخی حوادث قبل از پیروزی انقلاب هستیم؛ حوادثی تلخ و شیرین در بیرون از مدرسه، صمیمیت و رفاقت این چند همکلاسی که در جریان انقلاب کم‌کم بزرگ می‌شوند و به جوان‌هایی تبدیل می‌شوند که از جان خود گذشته و برای هدف برترشان تلاش می‌کنند و درگیری‌های مردم آن زمان با دولت شاه...

  پایان فصل اول سریال فرزندان آفتاب

  فصل اول این سریال به ماجرای زندگی چند همکلاسی که در دهۀ 50 به مدرسه می‌رفتند می‌پردازد که در یکی از محله‌های جنوب تهران زندگی می‌کردند.   در این فصل ما شاهد روایت برخی حوادث قبل از پیروزی انقلاب هستیم؛ حوادثی تلخ و شیرین در بیرون از مدرسه، صمیمیت و رفاقت این چند همکلاسی که در جریان انقلاب کم‌کم بزرگ می‌شوند و به جوان‌هایی تبدیل می‌شوند که از جان خود گذشته و برای هدف برترشان تلاش می‌کنند و درگیری‌های مردم آن زمان با دولت شاه...

تیزر نمایشی

نظرسنجی

انیمیشن فرزند های آفتاب را چگونه ارزیابی می کنید ؟

عالی - 0%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 0%
رای گیری برای این نظر سنجی به پایان رسیده است on: 30 نوامبر -1 - 00:00